logo

İletişim

Adres: Beştepe Mahallesi. Nergis Sokak
ViaTower Plaza Kat:6 No:9 Söğütözü / ANKARA

E-Posta:bilgi@ard.org.tr

Ahmet Bora Hızal

1970 yılında İstanbul’da doğdu. TED Ankara Koleji Özel Lisesi’nden 1988 yılında mezun oldu. Lisans eğitimimi Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünde 1993 yılında, yüksek lisans eğitimimi ise Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünde siyasal iletişim konulu teziyle 1998 yılında tamamladı.

Reklam sektörüne 1993 yılında reklam yazarı olarak başladı. Ulusal ve uluslararası birçok markanın konumlandırma stratejileri doğrultusundaki yaratıcı iletişim çalışmalarında yazarlık, yaratıcı yönetmenlik ve stratejistlik yaptı. Halen kurumsal ve siyasal iletişim alanlarında yaratıcı strateji geliştirme ve danışmanlık çalışmalarını sürdürmektedir.

2019 yılından bugüne Çankaya Üniversitesi İİBF Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümünde reklam alanında yarı zamanlı öğretim elemanı olarak görev yapmaktadır.

2017 yılından itibaren Ankara Reklamcılar Derneği ‘nin XV. ve XVI.Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Evli ve Ada adında bir kız çocuğu vardır.