logo

İletişim

Adres: Beştepe Mahallesi. Nergis Sokak
ViaTower Plaza Kat:6 No:9 Söğütözü / ANKARA

E-Posta:bilgi@ard.org.tr

Kurumsal

Ankara Reklamcılar Derneği

1988 yılında, Erdoğan Karakurt, A. Fazilet Çapan, A. Arsan Aktaç, Sabri Gökbulut, Doğan Aktaş, Kemal Doğan, Murat Yegül ve Raif Cevdet Başaran tarafından kurulan Ankara Reklamcılar Derneği, bugün 45 ajansın temsil edildiği bir meslek çatısıdır.

Ankara Reklamcılar Derneği, reklam ajanslarının ve reklamcılığın sorunlarını araştırmak ve bu doğrultuda belirlenen çözüm yollarını hayata geçirmeyi amaçlamaktadır. Reklamcılık mesleğinin gelişmesine ve üyeler arasında bilgi, deneyim ve düşünce değişimine olanak sağlamayı, aynı zamanda reklam ilke ve standartlarının geliştirilip uygulanmasını gözeten Ankara Reklamcılar Derneği, kurulduğu günden bugüne misyonu yönünde bir çok etkinlikler düzenlemiştir. Türkiye’de diğer illerde bulunan reklam dernekleriyle birlikte (İstanbul, İzmir, Antalya ve Bursa), 1998 yılında işlev, ilke ve misyon adı altında bir deklerasyona imza atmıştır. Aynı yönde güç birliği yapan diğer derneklerle birlikte Türkiye’de reklam yatırımının %80’inden fazlasını gerçekleştiren Ankara Reklamcılar Derneği, 1999 yılında Reklamcılık Vakfı’nın üyesi olmuştur.

Ahmet Bora Hızal

1970 yılında İstanbul’da doğdu. TED Ankara Koleji Özel Lisesi’nden 1988 yılında mezun oldu. Lisans eğitimimi Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünde 1993 yılında, yüksek lisans eğitimimi ise Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünde siyasal iletişim konulu teziyle 1998 yılında tamamladı.

Reklam sektörüne 1993 yılında reklam yazarı olarak başladı. Ulusal ve uluslararası birçok markanın konumlandırma stratejileri doğrultusundaki yaratıcı iletişim çalışmalarında yazarlık, yaratıcı yönetmenlik ve stratejistlik yaptı. Halen kurumsal ve siyasal iletişim alanlarında yaratıcı strateji geliştirme ve danışmanlık çalışmalarını sürdürmektedir.

2019 yılından bugüne Çankaya Üniversitesi İİBF Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümünde reklam alanında yarı zamanlı öğretim elemanı olarak görev yapmaktadır.

2017 yılından itibaren Ankara Reklamcılar Derneği ‘nin XV. ve XVI.Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Evli ve Ada adında bir kız çocuğu vardır.

Linkedin

Amaç Ukav

Linkedin

Yalçın Beydilli

Her şeyden önce “Reklam Yazarı”yım. Kısa bir süre radyoculuk yaptım, tiyatroyla uğraştım. Reklam yazarı ve kreatif direktör olarak okul ve profesyonel yaşamımda ödüller aldım. Farklı reklam ajanslarında çalıştıktan sonra iki arkadaşımla birlikte Şapka ve Fil Reklam Ajansı’nı kurduk. Seslendirme yapıyorum. “Uyu Bebeğim” isimli bir çocuk kitabım var. Yönetici Kreatif Direktör olarak yaşıyorum. Evliyim ve kızım var.

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 2003 mezunu. Kısa bir dönem radyo programcılığı yaptı. Sonrasında Ankara’nın farklı ve önde gelen ajanslarında Reklam Yazarı ve Yaratıcı Yönetmen olarak görevler aldı. Öğrenciliği ve çalışma hayatı boyunca farklı reklamcılık yarışmalarından ödüller kazandı. 2011 yılında iki arkadaşıyla birlikte Şapka ve Fil Reklam Ajansı’nı kurdu. Halen burada Ajans Başkanı ve Yönetici Yaratıcı Yönetmen olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Linkedin

Onur Aka

Linkedin

Agâh Ün

Linkedin

Uğur Özer

Linkedin

Arda Engin

Linkedin

Aziz Yayla

1981 yılında Düzce’de Doğdu

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halka İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nü bitirdi.

Zeplin ve Leo Burnett’de sanat yönetmenliği, Cosmic Creative’de sanat yönetmenliği ve yaratıcı yönetmenlik yaptı.

2011 yılında Hüseyin Kaim ile birlikte KAF’ı kurdu.

2015 Yılında Tasarımcı ilüstratör Ayşe Doğan ile evlendi.

Ulusal, bölgesel ve uluslararası reklam yarışmalarında çeşitli başarılar kazandı.

2016 yılında Ankara Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu üyesi oldu.

Halen KAF’ta yaratıcı yönetmen olarak çalışmaya devam etmektedir.

Linkedin

Burhan Varol

Linkedin